środa, 20 maja 2015

Manualne oczyszczanie twarzy - na czym polega i po co się je robi?

Nie od dziś wiadomo, że nie powinno się wyciskać niedoskonałości. Można jednak spotkać się z tradycyjnym oczyszczaniem twarzy u kosmetyczki. Na czym polega różnica? Chodzi przede wszystkim o przygotowanie skóry i sterylne warunki. Czy warto wybrać się na taki zabieg? Odpowiedzi szukajcie w poniższym poście :)


Manualne oczyszczanie twarzy Źródło

Dla kogo?
Oczyszczanie twarzy jest skierowane dla osób, u których pojawiają się niedoskonałości, wągry, ich skóra jest zanieczyszczona. Często są to osoby o cerze mieszanej i tłustej, jednak zabieg ten może być wykonany u wszystkich typów cery, poza naczynkową.

Po co?
Aby pozbyć się wągrów i innych zanieczyszczeń, znajdujących się na twarzy.

Jak często?
Tutaj spotkałam się z różnymi opiniami. Według dwóch kosmetyczek - co miesiąc, według dwóch innych - co pół roku, a zdaniem jeszcze innej - co 6-8 tygodni. Myślę, że warto dostosować to do własnych potrzeb - jeśli buzia nie zanieczyszcza się bardzo szybko, nie warto jej niepotrzebnie ,,męczyć".
Ważne, aby nie wybierać się na oczyszczanie twarzy na krótko przed ważnym wyjściem! Jeśli mamy jakąś  imprezę, na którą chcemy być piękne, warto umówić się na spotkanie z kosmetyczką ponad tydzień przed tym wydarzeniem!

Jak przebiega taki zabieg?
Kosmetyczka zaczyna od zabezpieczenia ubrań i włosów. Pierwszą czynnością jest demakijaż i umycie twarzy. Następnie wykonywany jest peeling - w zależności od potrzeb skóry, z mikrogranulkami lub enzymatyczny. Kolejnym krokiem jest nałożenie na twarzy preparatu zmiękczającego skórę i jednoczesne zabezpieczenie oczu. Kiedy buzia jest posmarowana, puszczona zostaje para wodna na kilka-kilkanaście minut. Gorące powietrze rozszerza pory, ułatwiając późniejsze czynności.
Następnie kosmetyczka przechodzi do ręcznego oczyszczania twarzy z niedoskonałości. Wszystko jest wykonywane w higieniczny sposób, przez chusteczkę higieniczną, nie roznosząc bakterii w inne miejsca twarzy. Jak można się domyśleć, nie jest to najprzyjemniejsze uczucie. W zależności od miejsca i wrażliwości, boli mniej lub bardziej. Przy bardzo głębokich zanieczyszczeniach kosmetyczka może użyć specjalnych narzędzi do oczyszczania i igły.
Po oczyszczeniu twarzy, kosmetyczka dezynfekuje naszą skórę, nakłada maseczkę łagodzącą, zmniejszającą pory i na sam koniec wsmarowuje delikatny krem ochronny, dostosowany do potrzeb cery.

W czasie zabiegu kosmetyczka często przyjemnie masuje twarz oraz daje porady, co robić, by nasza skóra pozostała piękna i czysta na dłużej ;)

Mówi się, że oczyszczanie twarzy to jedyny zabieg, po którym wychodzi się od kosmetyczki brzydszym, niż się do niej weszło ;)
Niestety, jest to prawda. Twarz może być spuchnięta, podrażniona, zaczerwieniona, z drobnymi ranami. Jest to czasowy efekt - u niektórych występuje tylko dzień, u niektórych dłużej. Ja po pierwszym razie doprowadzałam się około tygodnia do normalnego wyglądu ;) Pozostała jedna rana, po bardzo głębokim zanieczyszczeniu. Skóra w tym miejscu łuszczyła się, odchodziła, zasychała i ogólnie zachowywała się bardzo dziwnie. Jednak po następnych zabiegach nie było już takich problemów, skóra wyglądała źle pierwszego dnia, a potem już znośnie ;)

Warto wiedzieć, że po samym zabiegu nie powinno się nakładać żadnych kosmetyków, później bardzo delikatne i najlepiej jeszcze następnego dnia nie nakładać makijażu. Skóra musi ,,odpocząć", zregenerować się i zagoić.

Ważne jest, by później dbać o skórę twarzy - codziennie ją oczyszczać (żelem lub płynem micelarnym), stosować kremy, odpowiednie do typu cery, ale nie zapychające jej (na bazie gliceryny lub naturalnych składników, nie parafiny), a raz w tygodniu wykonywać peeling i maseczkę. Taka pielęgnacja pozwoli na dłużej cieszyć się czystą skórą. Warto jednak ponownie odwiedzić kosmetyczkę po miesiącu-pół roku, w zależności od potrzeby.

Cena takiego zabiegu może być różna, w zależności od miejsca, salonu i używanych kosmetyków, waha się od około 70zł do 150zł.

Myślę, że warto od czasu do czasu oczyścić swoją skórę twarzy ze wszystkich wągrów i innych zanieczyszczeń. Efekt jest widoczny - znikają ,,czarne kropki", skóra jest gładsza i zdrowiej wygląda ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz